| デイダラくん a întrebat:

Cum sa fac sa imi creasca unghiile mai repede?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Vitamina D, ş. a. m. d... îţi spune link-ul acesta mai multe http://www.ziare.com/......ale-885429

Sănătate!

13 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Sa le tii un timp in ulei cald de floarea soarelui; sau la le ungi cu ulei de ricin periodic; sau sa folosesti vitamina D uleioasa; sau le poti da cu lamaie mereu si ai sa vezi efectul ei benefic dupa o saptamana; sa folosesti solutii speciale de unghii de la Avon sau Oriflame. Lucien.

| Xonia a răspuns:

Foloseste ulei de ricin

| Butsilee a răspuns:

Nu le rozi;
Nu le dai mereu cu oja;
Le hidratezi;
Le speli;
Le cureti mereu;
Le dai o forma frumoasa si nu iti bati joc de ele, una partata, alta rotunda, chestii de genu
exista un ulei de ricin parca, foloseste-l happy;
Sau lamaie, pulpa de lamaie happy;
Sau exista la avon/oriflame/metropolitan, etc tot felul de produse de crestere, mentinere, hidratare, fortificare, etc si nu sunt scumpe big grin.
Superstitii:
Cand sunt mari si frumoase, le scuipi si le dai pe la fund rolling on the floor
Nu te miri de ele ce frumoase sunt si chestii.
Le dai cu busuioc.

| デイダラくん explică:

Multumesc tuturor!>big grin

| papushik_2619 a răspuns:

Pai poti sa folosesti o solutie speciala

| soparlamica a răspuns:

Spala vase...rufe...fa treaba cu mainile in apa si cresc mai repede.

| LorReen a răspuns:

Poti folosi diferite tratamente. Cel de la Avon e bun. A folosit o prietena de-a mea si la ea chiar s-a vazut rezultate. In cateva zile i-au crescuthappywinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu consider ca fiecare persoana are propriul ritm de crestere al unghiilor. Insa, desigur depinde si cat de bine le hranesti cu calciu si vitamine. De asemenea ca sa nu se agate si sa se rupa iti recomand sa nu le tii mult in apa si trebuie sa le ai mereu date cu oja si cum vezi ca ti-a sarit oja imediat o completeziwinkingSucces!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie o colega mi-a zis ca i-au crescut unghiile mai repede punandu-si mainile in apa cu sare. Asa mi-a zis ea, tine-le o ora si zi-mi si mie daca a mers ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceale mai bune solutii pentru a-ti creste unghiile mai repede sunt cele naturale.Si am vazut ca s-au mai spus si solutii de genul:sa le tii in ulei de floarea soarelui cald, sa le tii in pulpa de la o lamaie, sa le tii in apa cu sare etc. Poti gasi si pe net:www.cresterea rapida a unghiilor.naturiste.com.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol eu am 11 ani si am unghiile de 2cm, nu am folosit nimic. Mai bine le lasi in pace ca vor creste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unghiile voastre vor fi frumoase daca aveti grija de ele