| maryy91 a întrebat:

Cum sa fac sa ma bronzez mai bine, sunt foarte alba la piele mai ales pe picioare si daca stau la soare nu se prinde de nici o culoare, doar ma inrosesc putin.As vrea sa merg la solar dar nu stiu daca o sa aiba efect asa cum as vrea avand in vedere ca sunt foarte deschisa la piele.Stiti cumva de cate sedinte la solar este nevoie pentru a obtine un bronz frumos? Si dupa ce il obtin, cam cat de des trebuie sa merg pentru a-l mentine? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| cristina_6456 a răspuns:

Poti merge la solar, dar sa nu exagerezi! Eu am avut o colega care era alba si la soare se inrosea doar, a mers la solar si a reusit sa prinda o nuanta frumoasa. Stai maximum 6 minute prima data, apoi poti mari timpul de expunere, bineinteles, in functie de sfaturile personalului de la respectivul salon. Mult succes!

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Solarul e foarte periculos pentru tine. Nu face mai mult de 6 minute o data si mai des de doua sedinte pe luna, 3 luni pe an.

| alexa a răspuns:

Pai de inrosit te inrosesti si la solar, dar nu este sanatos...are efecte bune, dar depinde de pielea fiecarei persoane
incearca mai bine o crema autobonzanta... ti. o recomand pe cea de la oriflame...este foarte bune si ink din prima zi te faci neagrawinking
de asemenea si nivea are o crema bunahappy
bafta

| cristina93 a răspuns:

Daca esti foarte alba, eu nu iti recomand solarul, si oricum solar= cancer la cutie, eu tot pe varianta bronz natural merg. Ai piele alba, deci te vei inrosi la inceput, si mai ales nu trebuie sa stai mult, cate 5 min pe o parte 5 pe cealalta, iar apoi de refugiezi vreo 5 min la umbra, te hidratezi si te bronzezi din nou, este foarte important sa folosesti o crema/ulei de plaja pentru a nu avea surpriza de arsuri big grin
La solar obtii un bronz frumos, dar avand in vedere ca esti foarte deschisa la piele este foarte probabil sa te inrosestiwinking
Eu am pielea creol, nu am avut ocazia de soare inca, si nu am fost la bronzat, as putea alege solarul, pentru ca as capata un bronz frumos si nu ma-as inrosi dar prefer bronzul natural tongue
De acum este alegerea ta big grin

| Sara a răspuns:

Da. e perfect dove autobronzant. il folosesc si eu. nu solar. nu. iti inteleg tipul de piele, putin mai dificil de ingrijit. pakat ca te inrosesti sad cele ce sunt deschise la piele, nici nu le este recomandat sa stai in soare pentru ca am auzit. k iti poate favoriza aparitia cancerului de piele, intrucat melanina din piele nu suporta ultravioletele, si voi sunteti mai expuse la cancer. nu vreau sa te sperii dar ai grija in viitor. nu solar.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ia-ti Dove autobronzant, si-l pui pe Johnny al tau sa te maseze cu el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o prietena careia la fel i se roseste pielea cand sta la soare dar ea s-a dus la motru si si-a dat pe piele cu ulei si sa stii ca treaba cu uleiul chiar a functionat adica ea are acum un bronz foarte frumos, si chiar o invidiez pentru asta, te sfatuiesc sa incerci si u. Daca as fi in locul tau nu ma-s mai duce la solar.Mai bine la Mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am tenul deschis si asemenea tie ma inrosesc la inceput, dar continui sa ma expun la soare cate putin si asa ma bronzez tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sti caci nu e bine ce faci am avut o prietena care a inceput sa mearga la solar mult timp si era un salon destul de popular si bun dar a murit:-(( crying crying din cauza asta carnea in ia ...cum sa iti zic sa copt ceva in genu...crying recomand statul la soare atunc cand apune te prinde ce mai bine asa am facut si acum am un bronz superb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dizzy_ady e id meu. sunt la fel de alb. ori am o problema ori asa sunt.as vrea sa fac o comparatie intre mine si tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti merge la solar 3 zile una dupa alta pentru ca sa te prinda mai repede dar nu mai mult de 4 minute si sa nu faci baie 2 3 ore dupa solar sau chiar deloc si sa te dai cu crema sa te speli eventual la sonele unde transpiri sau cu servetele umede pentru ca se duce bronzu. cam dupa 6 sedinte sa incepi sa treci de 5 minute.inainde de 6 sedinte cel putin nici gand pentru ca risti sa te arzi si no sa fie placut happy si sa nu folosesti creme decat cele pentru solar expre nici decum de la avon sau din magazine etc si eu cred ca de 2 3 ori pe saptamana e destul de putin happy macar de 4 ori pentru ca asa n-are nici un efect, am avut aceeasi problema ca si tine happytotul e sa nu faci abuz.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceao Eu nu te sfatuiesc deloc sa mergi la solar deoarece nu este deloc sanatos, si eu is foarte alba la culoare si ma inrosesc foarte repede, pana anul trecut eu am preferat sa fiu alba decat sa ma inrosesc pana mi-a spus cineva ca pentru ca is asa alba imi este indicat sa nu stau in prima zi doar 15 min pe o parte si pe cealalta iar apoi sa revin peste 2 zile si atunci sa stau 25 de min si asa tot mai mult am incercat si sa stii ca m-am inrosit deloc m-am bronzat frumos si uniform chiar nu mi-a venit sa cred la toata lumea i-a placut de atunci imi place enorm de mult sa stau la soare, da sa nu uiti sa te dai cu crema sau ulei si sa nu faci baie in ziua respectiva ca se duce bronzu jos pa pa si bafta incearca si tu si vei rausi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu pipi d cal si e perfect happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatui sa nu mergi la solar, caci din cauza lui faci cancer, dar se poate sa te bronzezi, la tine pielea e alba si mai cunosc asa persoane. Poti sa folosesti autobronzat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai mah, toata lumea pur si simplu exagereaza... draga mari, si eu am pielea foarte alba, o piele care nu. mi permite sa stau in soare.ma inrosesc toata si pe deasupra ma ia si durerea de cap! e oribil!sadeh, si cum tehnologia are o solutie, apelam la ea:solarul.eu merg la solar vara.pentru inceput 5 min apoi 7, 10 12, 15.si cam asta e.cu pauza intre sedinte de o zi, doua.si crde.ma nu am cancer de piele sau alte prostii! uv. urile din ziua de azi sunt mai periculoase decat cele de la solar, crde.ma! te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mari nu te duce la solar. te implor la mare este cel mai bine. eu cred ca sunr mai laba ddecat tine si stii ce imi spun cei care ma cunosc? ca nu au mai vazut o piele asa de alba si de pura ca amae si ca siar dori si ei ceva de genu, te pup si alegerea este a ta! sa nu uiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand oameni.soarele este mult mai nociv decat solarul! asa ca lumea sa numai zica ca faci automat cancer de piele.Solarul are anumite lampi, care au si ele niste factori de protectie, sunt cele turbo care sunt f bune...etc.Daca te duci la solar si o faci cu cap si intelegi ca un bromz se obtine treptat si prin mentinere nu ai sa patesti nimic. Daca ai probleme cu inima nu este deloc recomandat sa te duci, daca ai fobii de spatii inchise nu e bine sa te duci, si daca ai tipul de piele f alba cu ochi albastri si parul blond/roscat atunci iti poti lua gandul de la solar, dar daca incepi treptat si folosesti crema, te hidratezi, bei apa nu cred ca ai sa mori, pana la urma daca nu ingerci macar odata nu ai de unde sa stii cum e...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu folosi autobronzant si eu am pielea foarte alba si nu merge cu autobronzantul, capeti o culoare portocalie si in plus nu se prea uniformizeaza si o sa ai numai dungi

| p0wer a răspuns:

Ai tu pigmentul mai deschis la culoare degeaba te chinui, daca cand te bronzezi te inrosesti, eu unul am pigmentul mai inchis si ma prinde foarte repede soarele

| Lopu a răspuns:

Eu zic sa aplici ulei de masline pe toate suprafatele corpuluibig grin
asa o sa te prinda foarte repede soarele si un bronz masliniu la inceput iar cu timpu` unu ciocolatiu!:X:X:X