| AndraAndrei12 a întrebat:

Cum sa faci sa ai parul mai des si rezistent, eu nu pot sa l am lung pentru ca se subtiaza

Răspuns Câştigător
| Dove04 a răspuns:

In primul rand nu iti spala excesiv parul, daca se ingrasa repede il speli la 3 zile, iar daca nu il speli la 5 zile pentru ca chimicalele din sampon ii dauneaza si alege un sampon adecvat pentru problema ta cu sobtierea parului,unul regenerator,gasesti destule,nu folosi excesiv placa de par,ba chiar renunta la ea daca poti,taie varfurile parului ca sa creasca sanatos,daca varfurile sunt despicate o sa se despice tot parul,incearca sa il tii strans o perioada,in coada normala,impletita sau coc,periazati parul o singura data pe zi,nu excesi,si nu trage tare de el pentru ca il despici, adica il subtiezi si se rupe si se rupe, si apropo poti sa iti clatesti parul cu apa potrivita in care sa pui otet de mere, nici mult nici putin, Sper ca te am ajutat, si ai rabdare parul nu creste imediat e nevoie de timp su respecta ce ti-am zis eu mai sus
FUNDA...

2 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Încearcă un tratament cu o emulsie din ulei de ricin si gaz petrolier în proporție de 1:3. E destul de discomfortabil pentru că miroase și va trebui să cam stai în casă, dar îndesește foarte bine părul și îngroașă firul. Indicat ar fi să aplici din două în două zile la rădăcină.

| Briosacuafine a răspuns:

Spala-l de 2 ori pe saptamana. Chiar daca arata neingrijit la inceput se va obisnui cu timpul si nu se va mai ingrasa atat de des. Samponul Schwarzkopf Ultimate Repair + balsam + masca m-au ajutat pe mine in cazul asta, dar si pudrele de henna de pe elemental.ro. Au si ape florale pe care le-a incercat o prietena si au spus ca au ajutat-o. Varfuri taiate o data la 3 luni. Masti de par cu keratina lichida, ulei de argan, ulei de masline, ulei de ricin, ulei de cocos, galbenus, vitamina A - le combini cum vrei tu. Si vitamina zinc si E ajuta. Daca folosesti placa de par cumpara-ti ulei termoprotector FARA ALCOOL in el.