| Adina23442 a întrebat:

Cum sa folosesc uleiul de ricin? L-am pus pe par și mi-am pus o punga ca asa am văzut pe ytb cât trebuie sastau cu el. Și pentru ce mai merge folosit?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin e foarte sănătos pentru păr, l-am folosit în trecut și am văzut îmbunătățiri ale aspectului și parcă i-a grăbit și creșterea... happy Cât trebuie să stai cu el? Cât de mult poți. Uite, eu stăteam câteva ore cu el, dar fără pungă, ci îl puneam la rădăcina firului (nu trebuie pe toată lungimea), iar apoi mă spălăm foarte, foarte bine... La partea cu spălatul o să îți ia ceva timp.
În rest, uleiul de ricin mai poate fi bun în problemele digestive (constipație), dar nu știu dacă le priește tuturor. Recomand folosirea împreună cu zeamă de lămâie, are un gust oribil.winking

| Sofer a răspuns:

Uleiul de ricin e pentru cresterea si indesirea parului, genelor si sprancenelor. Stopeaza caderea parului.