| claudia_7809 a întrebat:

Cum sa foloseste uleiul de ricin pentru par?

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

De preferat ar fi sa-l lasi sa actioneze peste noapte daca nu, iti masezi capul cu o cantitate considerabila de ulei il lasi sa actioneze 3-4 ore dupa care iti speli parul normal.Tratamentul se poate repeta de fiecare data cand vrei sa-ti speli parul.Bafta!

| crisS a răspuns:

Uleiul de ricin se poate folosi atat singur cat si in combinatii cu alte produse. Uleiul de ricin poate fi aplicat in fiecare seara pe par masandu-l cam 4-5min timp de 2 saptamani. iar dupa aceea clatit.Astfel parul se regenereaza si creste mai repede. Poti folosi totodata masti de par cu ulei de ricin ( ex. 2 linguri ulei de ricin, 2 linguri ulei masline, 2 linguri miere, si sucul de la o lamaie stoarsa) aceasta este o masca atat regeneratoare cat si hidratanta.

| tiberiur a răspuns:

Uite aici o masca: 4 lingurite de ulei de ricin si 2 galbenusuri de ou. Iti masezi bine capul iar apoi inveleste-ti capul in ceva celofan si poti sa iti iei o sapca in cap ca sa iti tina de cald. De preferat ar fi sa ramai asa peste noapte.

| deea_1569 a răspuns:

Din cate stiu eu se pune la radacina si se asteapta cateva minwinking