| alexandradlr a întrebat:

Cum sa iti dai seama dacă un tricou e fake sau original?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Deseori, doar daca cunosti detaliile specifice a originalului, ascunse de producator.

| RAY a răspuns:

Daca cumperi de la producator si nu de la magazine, nu clopenburg, nu bazar, nu piete, nu site urii fake, doar de la producator
vreau nike intru pe https://www.nike.com/ro/w/mens-shoes-nik1zy7ok?sort=priceDesc
nike mi-a dat banii inapoi pe o pereche de adidasi folositi un an jumatate, recomand nike

| Violleta2022 a răspuns:

Este original doar daca cumperi tricoul dintr-un magazin care este reprezentatanta pentru acel brand.
Daca cumperi tricoul dintr-un magazin mai ieftin ai toate sansele sa cumperi unul fake, fiindca nici eticheta si nici logo-ul nu denota ca produsul este original, deoarece etichetele se pot vinde la negru, iar logo-ul se poate face pe orice masina de broderie si cusaturi.
Oricum asta nu ar nici o importanta pentru nimeni, ca mai tot ce se vinde pe la magainele mici din tara fake, fiindca aceia nu pot deveni rprezentatnti leagli ai firmelor mari sa poata vinde produse originale.
In orice caz, acelasi tricoul cu logo si eticheta il poti cumpara de la piata, de pe taraba si nimeni nu poate sa-ti spuna maine cand il imbarci, ca-i fake sau original.

| relian a răspuns:

Daca este fake sau original,adica daca este tricou si nu-i maieu sau ce laughing
Toate tricourile is tricouri,reale,virtuale sigur nu-s, deci conteaza sa fie tricou, sa iti placa culoarea, modelul si sa fie materialul bun, aia e tot.
Restu is povesti firmele lu peste prajit laughing tricou sa fie. Daca scrie pe el Adidas ce? Te pomeni ca tricoul ala face nu stiu ce chestii ce altul nu, sau cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pretul.

| Amethyst01 a răspuns:

1. Cel mai evident, logo-ul
2. Eticheta de la gat sa arate la fel, cu logo-ul brandului
3. Cauta pe internet materialul tricoului original, de multe ori este 100% bumbac. Apoi uita-te la eticheta tricoului pe care vrei sa-l cumperi, daca nu bat informatiile, e fake.
4. Aspectul tricoului per total, trebuie sa arate impecabil, fara ate nelalocul lor sau defecte din fabrica.

| tudorr06 a răspuns:

Scrisu e incorect, nu are eticheta cu brand-ul, multe altele