| Bojthe a întrebat:

Cum sa ma imbrac iarna stratificat? care ar fi straturile?
funda...

Răspuns Câştigător
| IamFantastic a răspuns:

Sa incepem de jos (picioare)
ia-ti niste sosete putin grosute si niste bocanci, cizme sau incaltamintea aia care vine de la cuvantul skateboard (nu stiu cum se scrie laughing )
Apoi blugi mai stramti si un dres pe subt blugi nu uita de chiloti laughing
Iati un tricou pe tine apoi o bluza cu maneca lunga si apoi un hanorac sau o geaca; bluza de sub geaca sa fie cu gat.
Apoi puneti un fular si o chaciula
De obicei iarna oamenii se imbraca cu haine cu cumori mai inchise pentru a atrage din razele soarelui ca sa se incalzeasca mai bine
Sper ca ti-am fost de ajutor, FUNDA? }{

4 răspunsuri:
| djalexandrual a răspuns:

IArna : culori inchise...mai bine sa ieii un pulover gros decat sa iei mai multe subtiri pentru ca transpiri...;

| lalaa a răspuns:

Pai uite o tinuta foarte buna:
o pereche de ciorapi fini mai grosuti(colorati)
o pereche de jambiere de alea crosetate
o pereche de pantaloni scurti, asa mai buisness
un maieu ce culoare vrei tu
un tricou pe un umar sau mai decoltat
o vesta si o hainuta mai grosuta pe deasupra
un fular sau o esarfa
o caciulita draguta
manusi
si o geaca
poti adauga si o curea
dar ai grija sa nu fie prea multe si toate culorile ca ai sa arati ca un urs colorat.

| Alyra a răspuns:

Depinde ce înţelegi prin ''stratificat'' confused
În fine...
Eu zic aşa: O pereche de pantaloni strâmţi sau colanţi groşi cu nişte cizme cu blană,o bluză mai luungă şi groasă,o vestă,un palton ceva mai scurt,dar tot gros, un fular luuuuung asortat cu mănuşile, iar în cap...ce îţi place ţie.

| dn28 a răspuns:

@IamFantastic. acei papuci cam ii numesti, derivati ai skateboardul-ui se numesc "Skate Shoes" si sunt geniali.