| Genevaaa a întrebat:

Cum sa ma imbrac la festivitate?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Elegant si cu tocuri

| Violleta2022 a răspuns:

Clasic si cat mai decent posibil.
Rochita peste genunchi sau fusta si bluza. Nimic decoltat, decupat, transparent sau mulat.
Pantof sau sanda cu toc sau platforma, cat mai eleganti si delicati, nimic sexi sau extravagant.
Fara machiaj si fara ruj, eventual ceva extrem de discret, gen "natural".
Fara unghii vopsite, cat mai naturale.
Parul frumos spalat si pieptanat, cat mai lejer sau ondulat usor.

| Dintrebare a răspuns:

Cat mai clasic si simplu, in asa fel incat peste 10-20 de ani, cand te uiti la poze, sa nu iti para rau ca ai avut inspiratie proasta.

| Hope1992 a răspuns:

Cat mai decent si cu bun simt.
Daca esti barbat /baiat o pereche de pantaloni de stofa si o camasa alba (sau orice culoare, doar ca asta e mai standard) +pantofi si ce mai trebuie.
Daca esti fata o rochie sau o salopeta suficient de lunga, dar totusi si moderna, parul prins cat mai lejer, un machiaj simplu +pantofi.