| dianamarianadya a întrebat:

Cum sa ma inalt repede? funda1

14 răspunsuri:
| Pisiquee a răspuns:

Să mergi la un sport la care te ajuți mai mult de brațe și picioare.De exemplu : handball, volley, basket. Și să nu uiți să mănânci sănătos!big grin

| Anestezia a răspuns:

Buna.

Paiiii SPORT SPORT SPORT in fiecare dimineata trebuie sa alergi putin.trebuie sa practici si baschet dar nu chiar non-stop pentru ca te poti inalta prea rauwinking.Trebuie sa mananci sanatos. Daca nu`ti place basket`u poti face si vollay.si el e bunwinking. bafta.

| kate68 a răspuns:

Buna!
Ca sa te inalti trebuie sa faci sport (ex:volei, handball, basket)
Pa pa!

| alexfotbalpoli a răspuns (pentru kate68):

Eu fac fotbal am 12 si am 1, 47 si fac fotbal de performanta de la 10 ani si vi se pare ca 1, 47 e mult?

| kate68 a răspuns (pentru alexfotbalpoli):

Eu am spus handbal, volei, basket. Nu fotbal [:

| MyFavoriteAvatar a răspuns:

Fa inot, baschet, fa sport in principal

| Bonotralalala a răspuns:

Ai putea sa joci, sau sa iti "amenajezi" un cos de bascket. Acest sport te inalta.[scuze ca nu m-am exprimat corect big grin ]. funda big grin?

| Tudyss a răspuns:

Nu poti sa te inalti "repede" adica nu ia 1 luna si ai 2 metri,daca ai rude inalte inseamna ca ai inaltimea in gene,degeaba vrei sa te inalti daca ai rude mici,si pentru a te inalta ai nevoie de dezvoltare fizica,fa baschet, inot sau alt sport si te v-a mai ajuta sa cresti, dar nu mereu e garantat(eu am o colega care face baschet de 10 ani si a ramas tot cea mai mica din clasa)bafta!

| AdRiaN20 a răspuns:

Pai nu poti accelera cresterea, la o anumita varsta o sa incepi sa creti in inaltime, de obicei pe la 13-14 ani, eu am 14 si am 1.78 inaltimehappy

| byasminica a răspuns:

Simplu du-te la handbal!

| Selphiel a răspuns:

Sport... Inot, handbal, volley... chestii din astea. Nu prea ai ale alternative.

| axil34 a răspuns:

Du-te la antrenamente la baschet

| Lucy333 a răspuns:

Ca sa te inalti in 2 sec iti trebuie doar niste tocuri inalte!