| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma machiez la 15 ani?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult pentru sfaturi...eu am un ten creol nu folosesc deloc fond de ten sau pudra, perle etc...pentru k nu am ce sa ascund... dar folosesc creion negru, rimel si luciu de buze maroniu ...consider k nu e un machiaj foarte strident...este indicat k la varsta mea sa folosesc demachiant? ...am citit intr-o revista k numy dupa o anumita varsta e bine sa folosesc demachiant...

13 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, uite parerea mea este ca la varsta asta esti frumoasa si asa, dar daca tu doresti sa te machiezi eu iti recomand un machiaj cit mai usor, cit mai natural, foloseste culori care te avantajeaza si care te pun in evidenta, evita culorile stridente care te pot scoate in evidenta.Succes.

| Darry a răspuns:

Cat mai natural... la varsta asta sigur esti frumoasa, si nu are rost sa-ti incarci fata cu o gramada de farduri.

| LuS[z] a răspuns:

DEPINDE DE TEN...DE PREFERAT CULORI CALDE SI PENTRU MAKE-UP-UL DE DISEARA POTI INCERCA CEVA MAI INDRAZNET CUM AR FI NUANTE DE ROSU.

| DenissaDeea a răspuns:

Machiazate cat mai natural sa scoti ochii si fata in evidenta; culori cat mai naturale si sigur vei arata dupa dorinta dorita.

| gege a răspuns:

Da...toate parerile sunt bune! incearca sa nu folosesti fond de ten, esti tinerica! machiaza-te cu roz, culori foarte deschise, fara sclipici si fara negru!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Deloc.

| monicaclaudia a răspuns:

Daca la 15 ani te machiezi ce o sa faci la 40?

cristian
| cristian a răspuns:

La varsta ta nu ai defecte de ascuns(mascat) asa ca nu ai de ce sa o faci.

| georgianacas a răspuns:

Pey ar trebui sa nu iti dai cu fond de ten numai daca ai puncte negre si cosuri, sa fi i cat mami naturala, sa nu te dai pe buze cu rosu sclipicios.sa te dai cu un roz, sau maroniu, sa nu tedai nici la ochi cu rosu decat cu roz, alb. cenusiu, verde, negru.
dar sa nu te machiezi mult pentru ca o sa inbatranesti mai repede, daca te dai cu luci de buze nu-i nimic. ATENTIE SA NU FOLOSESTI FOND DE TEN MULT SAU CREIOANE DE OCHI MAI ALES SEARA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sti silul emo? e perfect daca ai copia stilul lor sau daca nu vrei sa il copiezi nu te mai machia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci dupa parerea mea eu cred ca esti draguta esti mai naturala si mai ales daca ai fata ovala si-o in forma de inima

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde si de firea ta! daca vreai sa te prostesti si tu k celalalte fete cu stilul "emo"rolling on the floor foloseste tus negru, rimel foarte mult si creion negru... iar daca vrei sa pari a fi o fata normala...foloseste noante pe placul tau...
Asta a fost sfatu' meu!

Pa-pa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai un ten inchis foloseste o simpla crema de fata dimineata si seara... daca ai un ten deschis iti recomand sa folosesti fond de ten. dar amestecat cu crema...se intinde mai uniform si este si mai sanatos...ca sa nu iti ramana urme tamponeaza cu o discheta demachianta dupa ce il aplici... un rimel neru, fard de culoare piersica pentru ochii si un luciu de buze maro...sau un gloss transparent... mi se pare ca este un machiaj de zi natural adecvat varstei! Succes!