| tweety_8071 a întrebat:

Cum sa ma machiez la scoala?
vreau sa ma si vopsesc. ce culoare sa ma vopsesc...care mi s-ar potrivi oare, daca acum sunt bruneta si am ochii albastrii?

9 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Roz sau mov pal pentru ochi, rimel neaparat, iar pentru par, incearca un nuantator negru, sa-ti dea niste reflexii, pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| Corinne a răspuns:

Pai.fiindca ai ochii albastrii poti folosi mai multe culori cum ar fi roz, maro, auriu, argintiu in orice ocazie.asta depinde de tine. logic ca nu poti merge la scoala cu un machiaj de seara pentru club sau.mai stiu eu pentru ce. iar la par thinking te poti vopsi blonda big grin bafta!

| AdeLina a răspuns:

Hmm... bruneta cu ochi albastri. E o combinatie superba si nu vad de ce ai vrea sa o schimbi... Cat despre machiaj... Ar trebui sa fie destul de simplu cu nuante naturale bej sau crem... si eu am ochi albastri si ma prinde f bine... Nu te-as sfatui sa folosesti rosu... iTI ZIC DIN PROPRIE EXPERIENTA... (zici ca ma batuse barbatu'laughing... Un gloss transparent... Merge si un fond de ten pe ici pe colo... Sper ca te-am ajutat
pupici:*

| vilmaristul a răspuns:

De ce?
este conditie sinequanon?
nu te primeste la ore altfel?

| ChibiRose a răspuns:

Eu zic sa nu te vopsesti, dar daca insisti cu ochii albastrii se potriveste si un blond gen:http://i44.servimg.com/u/f44/12/14/64/70/blonde11.jpg.
Cat despre machiaj:la albastru se potriveste un crem-portocaliu sau un alb spre rozaliu deschis, un luciu de buze roz(culoarea buzelor) nu prea stralucitor si putin fond de ten pudra care sa te faca sa pari imbujorata.
Kisses!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu: Nu te machiezihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat mai discret, dar intr-un fel glamwinking rimel, creion, gloss, fond d ten si bushhappy always works:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tiar sta negru