| lore23 a întrebat:

Cum sa-mi pastrez bronzul pentru cat mai mult timp?big grin se poate face ceva?:-s

6 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Mi-a spus sora mea ca sunt creme speciale pentru mentinere a bronzului sau auto-bronzante. In Real era una si costa cam 7 lei, facuta in Germania. Sanatate!

| JustMe_3798 a răspuns:

Buna, ei bine renunta la benzi de ceara si creme depilatoare, foloseste epilatorul sau lama, nu fa dusuri tare calde, dar sa aiba o nuanta mai rece, inainte de a merge la plaja mai bine te exfoliezi, pentru ca celulele moarte cad o data la 28 de zile, dca nai un exfoliant poti sa ti-l prepari singura acasa, pune intr-o ceasca zahar si ulei de masline, pentru miros poti pune parfum sau uleiuri aromate, si amesteca bine, si aplica masa pe corp, granulele de zahar for curata pielea de celulele moarte, iar uleiul de masline, va proteja bronzul mai mult, ai putea sa mananci morcovi(de la ei pielea capata culoare aurie)dupa ce faci dus, tamponeazati pielea cu un prosop moale, folosete creme autobronzante, spray, sau servetele speciale care contin granule de culoare, si creme pentru mentinerea bronzului☺sper ca ti-am fost de ajutor☺☺☻☻

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Da poti sa-ti pastrezi bronzul mereu!

| lunatica a răspuns:

Depinde. ori creme ori solar dar mai bine nu. ori alimetatie care contine betacaroten (de exemplu morcovi, pepene galben, rosii caise )