| alexcuamare123 a întrebat:

Cum să nu mai ai fața grasă?

21 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Un termen mai generalist nici ca puteai gasi.
Fața grasa din ce punct de vedere? ai o fata "umflata" precum cea a presedintelui koreei de nord? sau grasa din punct de vedere a tenului adica ten gras, acneic?
Sunt 2 chestii total diferite

| alexcuamare123 explică (pentru Simpatic):

Umflata, încearcă să ții pasul, am zis "față grasă", nu "ten gras"

| Simpatic a răspuns (pentru alexcuamare123):

Tie fata grasa ti se pare un termen de exprimare corect? din ce limba e? happy

e clar daca ai fata grasa trebuie sa slabesti, doar slabind la tot corpul slabesti si la fata

| Mosotti a răspuns (pentru Simpatic):

Ai dreptate! Ca poate fi grasa pielea de pe fata.
Dar nu cred, cred ca se refera la ingrasare.

| alexcuamare123 explică (pentru Simpatic):

K, ps: Coreea se scrie cu "C" nu cu "K" și cu literă mare

| Simpatic a răspuns (pentru alexcuamare123):

Sigur si tu semeni cu Kim Jong-un

Te-ai gasit tu un destept cu vreo 10 clase sa ma corectezi, poate esti si tu vreun Pruteanu ca multi asa va dati pe net

Scriu cum vreau atata timp cat scriu pe un site domnule destept

Aici nu ai obligatia sa scrii ca la scoala

Aici scriu cum vreau atata timp cat dau 100 de raspunsuri in 30 de minute

Dar unora ca tine le place sa trancaneasca din gura si au zero fapte
imi pare rau ca ti-am scris ceva
De acum nici nu ma mai obosesc sa scriu celor ca tine care clar au probleme de alta natura decat fata grasa happy acum corecteaza-ma si pentru faptul ca nu pun diacritice
Tu ai obrazul gras!

| alexcuamare123 explică (pentru Simpatic):

Esti cam cretin, scuze dar e adevărat, chiar tu te-ai luat de mine că am folosit termenul de "față grasă" și acum îl folosești și tu... Și serios că nimanui nu îi pasă că tu dai nu știu câte răspunsuri în nu știu cât timp, contează să dovedesti că ai cei 7 ani de acasă și tu cam ai cei 7 ani de la jilava geniule agramat

| Simpatic a răspuns (pentru alexcuamare123):

Cretin esti tu si un mare imbecil
Daca si tu mai ai cei 7 ani de acasa...
Asa va dati in stampa toti incultii, adolescenti de 2 lei care aveti mamele spalatorese de funduri prin afara si voi sunteti crescuti de vecini sau de cate-o babuta de 80 de ani...lipsa educatiei si a bunului simt va face sa va credeti buricul pamantului.
Sunt cu 20 de nivele peste tine mai om fara bun simt, eu am realizari, tu mai ai mult pana sa ajungi sa ai un job sa iti faci o casa sa iti iei masini si asa mai departe, mai ai mult de tot sa faci ceva.
Poate esti gras la fata de la pumnii care tii dau cei din jurul tau,
sigur esti prostul clasei, adica cel care primeste bullying de la colegi si aici vii si vorbesti urat cu persoane mai mari ca tine
Am ajuns sa stau sa ma cert cu un nimeni care are 16 ani si joaca metin
Te-ai mai luat de mine cu alta ocazie ca nu ti-a convenit tie nu stiu ce
Eu zic sa nu te mai bagi in seama naivule
Ca nu stai de vorba cu unul de varsta ta care si ala te-ar pocni daca i-ai vorbi asa, dobitoc fara glorie

| Mosotti a răspuns:

E f simplu, trebuie sa slabesti.

| oglindasultanului a răspuns:

Se umfla de la prea mult somn, caldura si grasime.

| StrongHeart a răspuns:

2 metode sunt periculoase si nu ti le recomand, a treia e sa te accepti asa cum esti si cum arati si sa faci sport si sa mananci sanatos.

| haileewatson a răspuns:

Slabesti

| tudorvolcano a răspuns:

Dacă e vorba de fălci grase, trebuie să slăbești: sală multă, proteine, maxim 2000 de calorii pe zi, ca să fii în deficit caloric.
Bagă și cardio, dar să ai pulsul la maxim 140 de pulsații pe minut, ca să nu forțezi inima prea mult.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Pai slabeste

| NoOne18 a răspuns:

Daca ai cateva kg in plus, slabeste.
Daca esti bine, inseamna ca e genetic, unii oameni se nasc cu "baby face" de exemplu leonardo dicaprio cand avea 20 de ani, el avea baby face, acum compara-l cu brad pitt care "pare supt"la fata.Eh amandoi au trasaturi genetice, si sunt diferiti unu de altul.
Urmatoarele solutii: fa exercitii pentru o fata sculptata.
Sau operatii estetice.
P.s acum depinde si ce varsta ai ca daca esti copil, cu totii avem obrajori, baby fat e denumirea parca, iar unii scap de fațuca aia rotunda si grasuta dupa 16-18 ani.

| NoOne18 a răspuns (pentru NoOne18):

Ar mai fi un factor, mandibula si dintii.
Daca ai mandibula dusa mult in spate fata de maxilar, o sa para ca ai gusa si ca esti gras la fata, cum unii au mandibula mult in fata de maxilar si au acea fata de cimpanzeu.
Multi au vazut schimbari la nivelul fetei (nimic exagerat)dupa ce au pus aparat si l-au purtat cativa ani, gen aveau fata o idee mai sculptata.

| sparklingqueen a răspuns:

Nu prea exista, doar sa slabesti si sa ai o dieta sanatoasa, dar unii oameni se nasc cu fața grasă.

| Saiko93 a răspuns:

Nu ii mai bagi in seama pe qia ce ti au bagat tampenia asta in cap... Aia e Nu ii freaca ce fac alte persoane happy Cat timp nu le-a cauzat nefavoruri, evident

| DeeDee817 a răspuns:

Dacă așa ești tu de când te știi și ești slab, singura soluție e doctorul estetician happy

| Dominatoarea a răspuns:

Dragul meu, un sfat bun (pe care, evident ti-l adresez eu) ar fi sa mesteci guma de mestecat (poate nu iti mai miroase nici gurita).
Un alt sfat de al meu, parintesc, in calitate de psiholog in dragoste ar fi sa, | https://www.youtube.com/watch?v=7Nh6IC_nE2k&ab_channel=Gurzu |