| Ingognito a întrebat:

Cum sa scap de coșuri repede si ușor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste o crema speciala pentru tratarea lor.
ex : duac gel, bioderma sebium global, mask rym

Nu ti le stoarce pentru ca nu faci altceva decat sa imprastii bacteria si sa te alegi cu si mai multe cosuri. Spala-ti tenul de doua ori pe zi cu un produs solubil in apa. Gasesti in magazinele DM gelul balea med ultra sensitive waschgel, este curat la ingrediente si este foarte bland cu tenul - costa 10 lei.
http://pasagera.ro/wp-content/uploads/2015/01/balea-waschgel.jpg

Este important sa ai si o alimentatie cat mai ok : fara snacks-uri, lapte ( eu am observat ca daca beau lapte a doua zi deja imi apar pustule ), cafea, sucuri accidulate sau cu zahar adaugat, carne de porc, conserve, ciocolata, prajeli etc si sa mananci cat mai multe fructe si legume

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Numai daca le storci. oh go on Glumesc.
Medicul de familie iti poate da trimitere la un dermatolog. Cu cat mai repede cu atat mai bine.

| Tăpălagă_Sergiu_1999 a răspuns:

Apa si sapun

| ionutgraur a răspuns:

Le laşi şi ele singure se usucă dacă vei umbla cu spirit sau din astea vei avea probleme.