| anonim_4396 a întrebat:

cum sa slabesc rapid?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu e indicat sa slabesti rapid, nu e sanatos! Fa sport, iar pentru o dieta consulta un nutritionist! E bine sa fii si sub supravegherea unui medic daca e vorba de pierderea mai multor kilograme. Nu cauta "diete minune" sau pastile, au efecte adverse cu consecinte foarte grave.

35 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

du-te la un doctor care sa-ti recomande un meniu sau un program de sport care sa nu-ti afecteze sanatatea.

| rael a răspuns:

Cu cat vei slabi mai repede, cu atat vei pune mai repede la loc kilogramele pierdute!
Cred ca 2-3 kg/luna sunt un ritm acceptabil pe care il poti obtine usor cu sport ( gimnastica, alergari ) si o dieta usoara.
Acum depinde si de cate kilograme vrei sa slabesti si de problemele de sanatate pe care le ai, daca crezi ca e cazul, nu ar strica sa consulti inainte un medic de nutritie sau macar medicul de familie.

| zuzuliana a răspuns:

Hmmm...depinde de u sunt multe retete in care poti slabi pana la 4 kg pe saptamana... dar depinde de metabolism ...degeaba ti u cura respectiva si scrie ca slabasty 3 kg pe saptamana daca corpul tau are arderile ma lente...Eu iti recomand sa meri la un nutritionist ca iti va da o dieta de slabire usoara si cu efecte bune... iar in timpul dietei sa faci spor (fittnes, aerobic, alergat etc) si sa meri la sauna, si sunt ceva tratament la cosmetica iti face impachetari sau ceva de genu prin care dai cativa cm jos pe sedinta si nu iti ramane celulita... acum ce as zic...trebuie sa ai bani de lucrurile astea...Iti doresc MMMUULLTT SUCCES...

| samur1 a răspuns:

Clasic : sport...nu te scula de la masa satula(mai bine putin si des)...paine putina, dulciuri putine, nu-ti refuza placerile (o bucatica de ciocolata, dat atat), fara grasimi, evita "rontaitul"(chipsuri, covrigei, mai bine un mar), multe fructe si legume...si asa vei reusi sa te si mentii... adica vei manca sanatos!

| mayapop a răspuns:

Am o pretena care a slabit cu dieta aceea a cantaretei Beyonce, dar aia e mai mult cura de detoxifiere, dar slabesti 1 kg pe zi dar e drastica daca esti obisnuita sa mananci.Eu ma chinui sa nu slabesclaughing ca nu prea am pofta de mancare si daca o zi nu mamanc incep sa slabesc.deci cura de detoxifiere, 4 l de apa cu lamaie, in care poti adauga si sirop de artar si boia dar e ok si fara astea doua. in faci in asa fel incat cei 4 l de apa cu lamaie sa ii bei in intr-o zi fara sa mananci altceva, prima zi s-ar putea sa fie mai grea, dar apoi te obisnuiesti. oricum grija sa nu o ti mai mult de 10 zile pot aparea complicatii, iar dupa ce ai tinut cura sa incepi usor sa mananci nu tot ce prinzitongue iar dupa ce ajungi la kg dorite tinete de sporttongue role bicicletahappy orice.succes

| pisiii a răspuns:

Nu o asculta te poti imbolnavi rau nu manca mancare de la fast fud

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

mult sport si putin dulce

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa slabesc ce trebuiesa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa slabesc cum pot sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mincati de toate,dar putin incercati sa va sculati de la masa flaminda daca ti se face foame bea apa fiarta aceasta metoda ajuta eu singura am slabit asa 12kg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este sanatos ca sa slabesti rapid si eu am avut 54 de kg iar acum am 34 am slabit in 5 luni o fost greu si am reusit sa stiti ca totul se rezolva cu timpul asa ca eu le spun la cei care sunt (sa nu spun "grase") plinute le recomand fructe legume si mult mult mult sport ca fara sport am fi ca balene hihi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti multumita de 34 kg.esti rahitica 34 kg esti k o mumie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e indicat sa slabesti rapid, nu e sanatos! Fa sport, iar pentru o dieta consulta un nutritionist! E bine sa fii si sub supravegherea unui medic daca e vorba de pierderea mai multor kilograme. Nu cauta "diete minune" sau pastile, au efecte adverse cu consecinte foarte grave.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tae bo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara pastile sau late porcarii. fa sport si mesteca incet.nu inghiti hrana rapid

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va dau eu o dieta super misto 5 serii a cate 25 de abdomene, 5 serii a cate 30 de genoflexiuni, seara o tura de cartier sa alergati si sa nu mai mancati paine, dulciuri... daca simtiti nevoia sa mankti cv dulce fructele sunt cele mai bune sucuri carbogazoase, apa minerala sau sifon total excluse apa plata si ceai de slabit in locul acestora in rest puteti sa haliti orice, si o alta regula ajutatoare nu mai makti dupa ora 18 :00winkingsucces!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma numesc alexandra am 13 ani jumate, 1, 60 si cam 65 kg sau chiar putin mai mult...eu nu sunt multumita de cum arat si as vrea sa slabesc cat de mult se poate in 2 saptamani pentrut ca merg la mare. ajutati-ma va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singura solutie de slabire rapida sunt pastilele si ceaiurile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As vrea sa slabesc 25 de kg? ce ma sfatuti?
multumesc,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alexandra si eu sunt de varsta ta si am aceeasi problema ca tine, kg! As vrea sa slabesc foarte mult dar intr'un timp foarte scurt!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As vrea sa slabesc am19 ani si am 85 de kg as vrea sa slabesc mai repede va rog ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://affiliate.adtrtracker.com/rd/r.php?sid=607&pub=500932&c1=&c2=&c3=
Am primit linkul asta de la o prietena. La inceput n-am crezut pentru ca n-am incredere in astfel de campanii gen teleshopping, dar pentru ca eram disperata sa slabesc am zis sa incerc si asta. Oricum am incercat aproape orice si degeaba... Sincer va spun am slabit 15 kg in cateva saptamani. Pt mine chiar a avut rezultate. Nu garantez ca pentru toata lumea insa merita incercat. Il primiti in maxim o saptamana de la data comenzii si partea buna e ca mostra e gratuita. Daca a mai avut cineva rezultate folosind extreme acai sa posteze aici, poate se va convinge lumea ca nu incerc sa va pacalesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.ai putea incerca produsu asta : http://affiliate.adtrtracker.com/rd/r.php?sid=607&pub=500932&c1=&c2=&c3=

Eu eram neincrezatoare la inceput dar am fost dispusa sa incerc absolut orice, mai ales ca vechile retele n-au dat rezultate. Puteti incerca, cine stie.la mine a avut rezultate incredibile. Am slabit 14kg in cateva saptamani. Comanda mostra si daca-ti place il cumperi daca nu nu. Bafta multa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu manca laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa te duci la doctor sau daca ai vrea ai putea sa mergi la sala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca cel mai usor slabesti facand miscare, cel putin 20 de minute pe zi, de preferat dimineata, cand arderile sunt mai rapide.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai alta solutie trebuie ori sa mananci odata pe zi ori apelezi la post negru daca e nevoie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa sport

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am slabit foarte mult cu ajutorul nutritionistei Ligia Alexandrescu 30 de kg in 2 luni in Bucuresti o puteti gasiwinking