| Malina4 a întrebat:

Cum scap de celulita? Am multa.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu mai scapi de ea, poți face multe exerciții fizice, multă apă plată, fructe și legume cât mai proaspăte consumate, împachetări cu creme anticelulitice termice.
Este o dereglare de natură hormonală care afectează țesutul adipos, frecvent întâlnită la fete/femei, mai rar la bărbați (supraponderalii).
Pa, pa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Masajul anticelulitic, sau creme de la avon

| Malina4 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ce crema? imi poti specifica clar? numele produsului?

| fuzzer a răspuns:

Faci mult sport,de celulita poti scapa, insa va reveni intr-o clipa de neatentie.Fa mult sport, mergi la sala daca iti permiti, faci cu un antrenor cateva luni, si o alimentatie sanatoasa.Pare absurd ceea ce-ti voi spune dar un cercetator america a afirmat ca "Sexul, este un fel de elixir al tineretii si care ajuta la slabit". Bineinteles este doar o teorie, asa ca bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
De celulită nu scapi toată viaţa!
O alimentaţie cât mai sănătoasă şi practicarea unui sport este secretul!
Te pup!

| darriya a răspuns:

Cu zat de cafea, zeama de lamaie (si pulpa de lamaie)si zahar, te frecilaughingpe unde ai celulita, pe urma faci o baie cu apa calda(nu fierbinte)...(stiu ca sora-mea facea asa, si scapase de celulita)

| Band12Nikki a răspuns:

Buna.
Intra pe internet si scrie: Cum scapi de celulita?, apoi iti apare o lista. Intra pe ce site-uri vrei.
Sper ca te-am ajutat.