| YoDenii a întrebat:

Cum scap de celulita? nu am multa dar totusi e un aspect urat.

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Bicarbonat de sodiu cu miere de albine. Faci o pasta, te ungi gen masca.

| Lorodana a răspuns:

Mult sport gen fitness

| Vrabiuta11 a răspuns:

Hei.
In primul rand...relaxeaza-te!
Multe fete au aceasta problema si multe dintre acestea se streseaza pentru astfel de problema... absolut banala.
In al doilea rand, fa sport! Muuuult sport! O doza de sport facuta saptamanal ca la carte te va ajuta cu timpul sa scapi de ea.
Hidrateaza-te. Bea multa apa zilnic.
Bea ceai verde te va ajuta sa elimini toxinele din corp si in acelasi timp este foarte benefic in elimarea celulitei. Dar ATENTIE trebuie sa te asiguri ca din punct de vedere medical ceaiul verde nu iti va face rau.
Ai grija la ceea ce mananci: renunta la dulcele in exces, sucurile din comert, prajeli si grasimi!
Un alt remediu ar fi masca cu piper si ulei de masline. Pe care o aplici pe zona afectata si masezi bine.
NU iti pune increderea in cremele miraculoase care promit minuni. NU!
Priveste si aceste clipulete care iti vor fi de ajutor
- https://www.youtube.com/watch?v=CqxaZgC-B8o
- https://www.youtube.com/watch?v=FYMNuF3REQQ

Sper ca ti-am fost de ajutor. O zi buna!