| JeSuisElle a întrebat:

Cum scap de celulita?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cateva sedinte de masaj te-ar ajuta.

| justlovee a răspuns:

Combina sportul cu creme anti-celulita si cu o alimentatie alcatuita din produse bogate in grasimi precum iaurturi, branzeturi, carne de vita, la care se adauga suplimente si vitamine.
Incearca sa mananci cat mai sanatos, evita produsele procesate, alimentele junk-food sau grasimile saturate. Acestea incurajeaza cresterea in greutate. Consuma numai legume, fructe, lactate cu continut scazut de grasimi, cereale si paine integrala, orez negru, carne slaba, peste si nuci.
Fa exercitii 4 zile pe saptamana, pentru a arde depozitele de grasime care cauzeaza celulita. Daca mergi la sala, este indicat sa iti iei un instructor. Acesta iti va recomanda exercitiile necesare.
Incearca sa consumi mai multa apa, aceasta ajuta la eliminarea toxinelor din organism si la reduce retentia de apa. Bea cel putin 8 pahare de apa pe zi. Aplica o crema pentru fermitate, aceasta ofera elasticitate pielii, reducand aspectul de coaja de portocala. Cauta produse care contin extract de ceai verde. Maseaza zonele problematice de 2 ori pe zi.

Sper sa te ajute.Succes!happy

| LolaLollita a răspuns:

Masaj in zonele cu celulitahappy Cu o crema speciala sau lotiune de corp.

| Trynda a răspuns:

Alergat in aer liber, nu mai manca gras. Lasa sucurile si fast food.

| Danielaaa22 a răspuns:

Sport si putin regimwinking

| JeSuisElle explică (pentru Danielaaa22):

Pai nu am nevoie de regim -.- mananc sanatos si sunt slaba, dar cred ca ar trebui sa mai fac din cand in cand si putin sport :]]