Întrebare recomandată | DanattyBirou a întrebat:

Cum scap de coşuri?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti in farmacii crema bioderma sebium global, are ingrediente antiinflamatorii, calmante si acid salicilic. Acidul salicilic are efect antiinflamator, antibacterian usor, indeparteaza excesul de sebum din pori ( ala care produce cosurile ). In concluzie, este foarte eficienta crema asta.^^
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10029570

Nu iti stoarce cosurile pentru ca nu faci altceva decat sa imprastii bacteria P.Acnes ( cea care cauzeaza acneea ) si sa te alegi cu si mai multe cosuri. Spala tenul de doua ori pe zi cu un produs solubil in apa. Gasesti in magazinele DM gelul balea med ultra sensitive waschgel, este curat la ingrediente si este foarte bland cu tenul - costa 9-10 lei.
http://pasagera.ro/wp-content/uploads/2015/01/balea-waschgel.jpg

Este important sa ai si o alimentatie cat mai ok : fara snacks-uri, lapte ( eu am observat ca daca beau lapte a doua zi deja imi apar pustule ), cafea, sucuri accidulate sau cu zahar adaugat, carne de porc, conserve, ciocolata, prajeli etc si sa mananci cat mai multe fructe si legume.

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Eu nu m-am dat niciodata cu creme de protectie sau regenerare celulara. Cunosc multe persoane care chiar daca nu folosesc creme, obisnuiesc sa se spele cu diverse sapunuri parfumate sau antibacteriene. Eu ma spal doar cu apa! Ce sa vezi?! Ei au cosuri, eu nu. Cauza acneei lor ar putea fi iritarea pielii pe dinafara sau pe dinauntru. Eu nu consum multa carne, nu beau bauturi acidulate de niciun fel si sunt echilibrat hormonal. Mai nou, dorm si fara perna dar pentru cu totul alte motive(desi poate conta si din punctul asta de vedere). Eu zic sa incerci intai un astfel de stil de viata.

| Voro a răspuns:

Cu rabdare.

| Li200La a răspuns:

●Îți cu pudra de bebeluși.
●Te speli des pe față
●Îți dai cu pudra bănci
●Nu te mai fardezi

| DeniD12 a răspuns:

Mergi la un dermatolog si vezi ce spune.