| Cineva. a întrebat:

Cum scap de petele ramase dupa trecerea cosurilor?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aplică miere pe ele seara și după 30 de minute te speli cu apă călduță.
Pa, pa.

| traficanta a răspuns:

Crema de galbenele si mierebig grin

Oricum iti treceau dar mai greu.

| Crisu_7532 a răspuns:

Eu iti recomand crema PureActive de la Garnier http://www.google.ro/......tp?/imgres r:4, s:26&tx=54&ty=57&biw=1024&bih=378. elimina petele lasate de cosuri si previne aparitia unor noi cosuri. dar este important sa te dai cu ea in fiecare seara, inainte de culcare. daca te dai cu ea doar cand iti aduci aminte n-o sa aiba cine stie ce efecte. eu crema asta o folosesc si sunt foarte multumita.

| NickiMinaj a răspuns:

Daca te tin banii incearca tratamentul cu laser, o sa ai un ten wow.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este neaparat nevoie sa folosesti ceva anume pentru trecerea acestora, ele vor trece de la sine(complet)in maximum 5 luni.Pentru o usoara grabire a trecerii acestora, poti folosi crema de galbenele(dar efectul nu va fi unul extraordinar). Daca dupa 5 luni nu dau semne sa se treaca, consulta un dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de vechi sunt petele... poti face diferite peelinguri cu acizi de fructe intr un salon de cosmetica( nu sunt f agresive pentru ten, ca cele facute de dermatologi ...bafta si ai grija ce salon alegi.

| whitelily a răspuns:

Depinde cat de vechi sunt petele. cele mai eficiente sunt peelingurile cu acizi de fructe facute in saloanele de cosmetica(sunt mult mai blande decat cele chimice). Bafta si ai grija ce salon alegi.