Întrebare recomandată | wolder a întrebat:

Cum scap de puncte negre si de cearcane?
fara cosmetica, spuneti-mi metode naturiste

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru puncte negre poti face asa: Faci un ceai de musetel si stai cu fata in acel abur, cu un prosop pe cap. Dupa ce s-au"inmuiat, mergi in fata oglinzii.Cu o pasta de pix apesi energic(nu prea tare) pe fiecare punct negru.O sa observi ca punctul iese.Pui gaurica aceea de la pasta de pix pe punctul negru si apesi, intelegi ce vreau sa zic. Vei ramane cu un mic semn acolo (de lapasta de pix) dar trece in 15-20 de min.Eu asa am facut si le-am scos pe toate. Dupa aceea te speli pe fata cu apa si sapun. Pentru cearcane nu stiu. Incearca pasta de pix dar lasi capul in aburi sa se inmoaie puntele negre bine. Daca doare si nu suporti, incerci sa le "storci" ca pe cosuri.

| LoriLoL a răspuns (pentru anonim_4396):

? apoi nu lasi capul in aburi ci fatalaughing)ce exprimare aveti

| LoriLoL a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce pasta de pix vorbesti?

| LoriLoL a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa contrazici cosmetica cat vrei, fara ea nu o sa reusesti sa-ti pastrezi tenul curat fara puncte urme, cicatrici(in cazul in care iti faci tu semne acasa)

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoriLoL):

Dau copy paste la ce am scris "Pentru puncte negre poti face asa: Faci un ceai de musetel si stai cu fata in acel abur, cu un prosop pe cap." Deci am fost clar ca stai cu fata in abur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoriLoL):

Tu ce ai in pix? Cun se numeste acel tub cu cerneala de scris din pix? Afka ca se numeste tub cu pasta.Eu am scris pasta de pix pentru ca asa se zice de cand lumea si pamantul.Te rog sa citesti cu atentie.Am scris sa stea cu fata in abur.Si nu ma lua pe mine cu cosmetica, stiu foarte bine cum am scapat de puncte negre si am dat solutia, nu scriu de dragul de a butona.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoriLoL):

Nu am contrazis cosmetica, scuze, dar wolder a vrut o solutie la aceasta problema fara cosmetica, dupa cum observi.

| LoriLoL a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok nimeni nu scrie de dragul de a butona, crede-ma ca as avea multe de facut mult mai importante.chiar ma consider in masura sa vorbesvc despre cosmetica. ultimul comentariu am vrut sa il dau ca raspuns, nu tie.scuze.vad ca toti va agitati cand cineva va contrazice si intoarceti de 10 ori cuvintele de parca v-a calcat pe mandrie.atunci cand ti-ai spus parerea ai stiut ca nu toata lumea va fi de acord cu parerea ta.ps"Incearca pasta de pix dar lasi capul in aburi sa se inmoaie puntele negre bine." chatterbox

| wolder explică (pentru anonim_4396):

As fi vrut creme, metode naturiste, dar n-as fi vrut raspunsuri gen sa merg la cosmetica
am mai fost si n-am rezolvat mare lucru

| Laura927 a răspuns:

Punctele negre sunt mizerie/sebum, scoate-le!( pune fata in abur 10 min si spălate pe mâini si treci la treaba)
Cearcăne, dormi, ia supradyne, bea apa!

| Rebecca123 a răspuns:

Stiu doar de cearcane metode naturale big grin.Ia 2 cuburi de gheata si 2 prosopele mici si inveleste cuburile apoi puneti-le sub ochi si stai cam vreo 10-20 de min insa trebuie sa incerci zilnic si vei avea rezultate; ori vesnicile felii de castraveti laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Anysya12 a răspuns:

De cearcane poti scapa cu uleiul de ricin. Il poti achizitiona de la farmacie sau magazinul de naturiste si e eficient. Am avut si eu nevoie, si m-a ajutat

| Catalina024 a răspuns:

Pentru punctele negre eu folosesc asta : http://modasiculoare.ro/ro/demachiere/122-extractor-comedoane.html, bineinteles dupa infuzia cu ceai de musetel. Si inca ceva, ar trebui sa bei mai multa apa (chiar ajuta, eu am mai scapat de cosuri si ma simt mult mai bine) Acum e la alegerea ta. Pupici

| wolder explică (pentru Catalina024):

Am sa caut acel instrument in magazine, multumesc :*

| Emuta892 a răspuns:

Poti scapa de cearcane asa : Ingrediente: 1 castravete taiat în rondele, 2 linguri de miere si ceai alb
Fierbe 8 cesti de ceai alb, adauga mierea si raceste amestecul la temperatura camerei. Adauga feliile de castravete. Raceste la frigider timp de 4 ore si aplica apoi feliile de castravete peste pleoape timp 2-4 minute.