| WalterWhite a întrebat:

Cum scap de punctele negre? sad

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Hey!
Iti spun sincer ca orice crema sau lotiune nu te va ajuta deloc in scoaterea punctelor negre, acestea sunt de folos ca sa iti intreti fata dupa ce le-ai scos. Ca sa le scoti ai nevoie de un scrub, ti le recomand pe cele facute in casa, acestea exfoliaza foarte bine fata si scapi de celulele moarte si impuritatile, ca punctele negre.Cel mai bun scrub pe care l-am folosit eu este cel din sare plus pasta de dinti (pui pe podul palmei niste pasta de dinti, nu foarte multa si o cantitate ceva mai mare de sare, nu uita sa iti uzi nasul inainte si apoi sa aplici acest scrub si sa il masezi pe nas). Probabil apoi zona va fi ceva mai sensibila, dar vei scapa de tot de puncte negre( acest scrub sa il faci de maxim 2 ori pe saptamana) si nu uita sa iti hidratezi fata dupa, si eu am tot 12 ani jumate si folosesc crema Nivea Soft care este foarte buna.
Sper ca te-am ajutat! :*

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pictandu-le cu alb.

| anastasia907 a răspuns:

Dupa ce le scoti (cu mainile curate) freacate cu malai pe fata si dimineata si sera demacheazatewinking daca nu merge asa du-te la salon

| Pisicuta07 a răspuns:

Iti faci ceai de musetel si stai cu fata in aburi (poti pune un prosop peste cap astfel incat aburii sa iti vina direct in fata), iar pe urma se duc foarte usor, eventual iti poti pune o masca exfolianta.

| Deniiisia a răspuns:

O prietena mi-a spus ca pentru a scapa de puncte negre, ea foloseste o crema de fata, hidratanta si o amesteca cu faina de porumb, apoi o aplica pe fata, si o tine in jur de 20-30 de min. Incearca si tu, poate are efect, dar vreau sa mentionez ca eu nu am incercat aceasta metoda, insa cred ca nu ar avea cu ce sa te afecteze, avand in vedere faptul ca nu folosesti produse "ciudate ". Eu a scapat de cosuri(puncte negre nu am prea avut ) cu ceaiul de urzici. Am baut timp de o vara, in fiecare zi o cana de ceaI (mentionez ca are un gust neplacut ).