| Kemyy a întrebat:

Cum scap RAPID de petele rosii de la cosuri? Ex: de remedii naturale sau creme. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Blossom03 a răspuns:

Buna! Poti incerca pudra de argila de la Aslavital pe care o gasesti in orice hipermarket gen Auchan, Carrefour, chiar DM, etc (maxim 20 de lei) sau crema Cutaden pe care o gasesti in farmacii(mentionez ca se pot observa rezultate dupa o perioada mai lunga de folosire.Nu te astepta ca dupa prima utilizare sa ai tenul curat!) Sau. poti folosi un gel de curatat pentru ten gras, care sa iti tina sub control sebumul, astfel vor aparea si mai putine cosuri, deci mai putine semne.Si pe final, iti spun ceva extrem de important..NU STOARCE COSURILE IN NICIUN FEL! Stiu, prietenii pot rade, dar nu ii baga in seama.Lasa cosul sa treaca de la sine, oricat de mare ar fi si ai sa vezi ca rata de aparitie a petelor tale vor fi foarte mici! Cel mai important detaliu este acesta! Asa l-am invatat si pe iubitul meu care are acnee si crede-ma, functioneaza! Bafta!

| Anca8080 a răspuns:

Masca cu argila si lamaie/ou/samntana/lapte etc... Mai multe detalii gasesti pe internet. Eu am incercat si mastile acestea sunt foarte bune.