| unoarecare2 a întrebat:

Cum scapi de parul alb in mod natural? Cine a incercat si daca a dat si rezultate. Multumesc.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod natural nu scapi. In mod artificial il vopsesti.

| Bondarel99 a răspuns:

Realizezi ca odata ce dispare pigmentul nu mai poti sa faci nimic, nu?
Adica doar sa il vopsesti. De fapt de asta s-a si inventat vopseaua de par, pentru a acoperi firele albe.

| fluture156 a răspuns:

Nu scapi. În schimbi poti incerca samponul Gri Reflex de la Kallos; il mai închide putin la culoare, dându-i un aspect usor gri.

| dmstefania a răspuns:

Pai, eu stiu ca mama mea a facut un tratament cand aveam vreo 7-8 ani. Acum am 13 ani si cand aveam vreo 12 ani i-a aparut iar parul alb. Ei bine, in concluzie, un tratament (care la facut mama, imediat iti voi da compozitia) a durat cam 3-4 ani. Adica timp de 3-4 ani a durat sa nu mai aiba parul alb, iar dupa acest timp iar au aparut firele albe. Compozitie : ulei de masline si crema de manos amestecate(ca o masca). Aceasta masca de par se aplica de 3 ori pe saptamana timp de 4 luni. Funda?

| andreeaiulianaaaaa a răspuns:

Nu scapi de el, doar daca te vopsesti