Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum se aplica corect fondul de ten pe fata?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Corect este sa iti cureti fata inainte cu o lotiune tonica, apoi se aplica o crema hidratanta si la final se aplica fondul de ten cu ajutorul unui buretel de genul acesta http://4.bp.blogspot.com/......CN0080.jpg sau cu degetele. Cu toate ca cu buretelul se intinde mai uniform. Ai putea si cu ajutorul pensulei desi vei folosi o cantitate mai mare de fond si cu buretelul iesi mai economic, se pune putin fond pe el si se intinde o suprafata bunicica de fata. Buretelul il gasesti pe la reprezentatii de cosmetice Avon, Oriflame etc ori la DM. Eu am un buretel luat de la Avon si sunt multumita de el, inainte o faceam cu degetele pentru intinderea acestuia si de cand mi-a recomandat o prietena sa aplic cu buretelul ma simt mult mai mult multumita.

Nu iti recomand sa folosesti fondul de ten pudra, deoarece da un aspect de incarcat si are tendinta de a usca pielea.

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cel mai corect ar fi să nu se aplice deloc. Ți-e rușine cu fața ta?

| anamariarot a răspuns:

Il intinzi cu o pensula, cu degetele sau il tapotezi cu un buretel

| cosssmyn a răspuns:

Cauta tutoriale

| Elegant a răspuns:

Cumperi un compresor.