| WoNdErFuL99 a întrebat:

Cum se face infuzia cu ceai de musetel pentru a scapa de puncte negre? Funda! happy

3 răspunsuri:
| KristinnaKr a răspuns:

Pune ceaiul FIERT intr-un bol ceva mai mare decat fata ta si apleaca-te deasupra lui, iar pe cap pune-ti un prosop ca sa nu poate iesi aburul, este ceva mai greu de stat acolo fara prea mult aer, cei drept, dar prosopul face tot, fara el aburii ies si nu mai are nici un efect. stai acolo aprox. 10 minute si dupa le storci cu ajutorul unei dischete demachiante, nu folosii unghiile!

| LadyNaty a răspuns:

Dupa ce faci ceaiul, il pui intr-un vas mare cam cat fata ta. te apleci asupra vasului si iti pui ceva in cap astfel incat sa nu aiba pe unde iesi aburii...toti aburii sa vina asupra fetei tale...stai asa cam 10 min.Sau iti poti tampona, pur si simplu, fata cu vata imbibata in ceai de musetel.

| Solsagan a răspuns:

Fierbi ceaiul.
Îl pui într-un bol.
Stai deasupra lui 5-10 minute.
Te duci în oglindă şi le storci.
Punct.