| FataAmintirilor a întrebat:

Cum se foloseste uleiul de ricin pentru par?

Răspuns Câştigător
| loveanime059 a răspuns:

Daca vrei sa-ti creasca mai repede dai la radcina, daca dai pe par o sa-ti fie mai stralucitor, mai matosos, nu o sa mai fie uscat si o sa ti se ingroase firul parului love struck daca dai pe varfuri nu o sa mai fie asa despicatewinking

10 răspunsuri:
| cammm a răspuns:

Aplicat pe par cel putin 4 ore inainte de spalare. CATEVA SEDINTE SI VEI VEDEA REZULTATELE

| Tzukushi a răspuns:

Hei..eu il folosesc pentru gene, citeste experienta mea personala

http://www.sfaturilemariei.com/......personala/

| ღCuteღKissesღ a răspuns:

Daca ai un par dificil, incurcat, daca pierzi mai multe fire decat de obicei sau daca observi ca si-a pierdut din stralucire si elasticitate, poti integra in tratamentele tale de infrumusetare uleiul de ricin.

Pregateste o masca formata din albus de ou, 3 linguri de zeama de lamaie si o lingura de ulei de ricin, aplic-o pe parul umezit, maseaza cu incredere scalpul timp de 5 minute si intinde masca pe intreaga lungime a parului. Acopera-ti capul cu un prosop si mentine-l timp de cel putin jumatate de ora dupa care samponeaza parul de cel putin doua ori pentru a indeparta orice urma de ulei.

Aceasta masca face minuni si in cazul parului facut permanent, al celui intins des cu placa sau a parului care este dar foarte des cu fixativ, spuma, ceara sau alte solutii de fixare.

Poti face acesta tratament o data la doua saptamani, pe o perioada de doua – trei luni, iar daca simti in continuare nevoia, poti prelungi perioada.

| alealexuta a răspuns:

Daca ai un par dificil, incurcat, daca pierzi mai multe fire decat de obicei sau daca observi ca si-a pierdut din stralucire si elasticitate, poti integra in tratamentele tale de infrumusetare uleiul de ricin.

Ce este de facut? Pregateste o masca formata din albus de ou, 3 linguri de zeama de lamaie si o lingura de ulei de ricin, aplic-o pe parul umezit, maseaza cu incredere scalpul timp de 5 minute si intinde masca pe intreaga lungime a parului. Acopera-ti capul cu un prosop si mentine-l timp de cel putin jumatate de ora dupa care samponeaza parul de cel putin doua ori pentru a indeparta orice urma de ulei.

Aceasta masca face minuni si in cazul parului facut permanent, al celui intins des cu placa sau a parului care este dar foarte des cu fixativ, spuma, ceara sau alte solutii de fixare.
Uleiul de ricin este deja un ingredient faimos pentru faptul ca ajuta la regenerarea si infrumusetarea parului si a pielii. Uleiul de ricin este folosit de foarte multa vreme sub forma de substanta cosmetica, iar cea mai mare parte a femeilor care l-au utilizat, il folosesc in continuare si sustin ca uleiul face mai mult decat ar fi putut spera

| alealexuta a răspuns:

Funda te rog?happy

| XfashionX a răspuns:

Inainte de a te spala, aplica-l pe par maxim 2 ore, Dupa ce au trecut cele 2 ore, te clatesti dupa care aplici samponul si balsamul.Incearca sa te usuci natural.

| LoveToHate a răspuns (pentru XfashionX):

Stiu ca nu am pus eu intrebarealaughingDar, ma intereseaza si pe mine.big grin Aplic uleiul pe par sau pe scalp?

| XfashionX a răspuns (pentru LoveToHate):

Pe par

| FataAmintirilor explică (pentru XfashionX):

Pot sa il aplic seara pe scalp si sa ma spal dimineata? funda`

| LoveToHate a răspuns (pentru loveanime059):

Multumesc!

| loveanime059 a răspuns (pentru LoveToHate):

Daca vrei sa-ti creasca mai repede dai la radcina, daca dai pe par o sa-ti fie mai stralucitor, mai matosos, nu o sa mai fie uscat si o sa ti se ingroase firul parului love struck daca dai pe varfuri nu o sa mai fie asa despicatewinking