| Baby_7403 a întrebat:

Cum se foloseste uleiul de ricin pentru par? Trebuie incalzit sau nu? dar pentru gene? este bun si pentru sprancene?love struck mersi

2 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Nu trebuie incalzit, iti poti da desigur pe sprancene si gene(daca vrei sa-ti creasca), uleiul de ricin il poti aplica pe par inainte cu 30 de minute de a face baie.Mai este bun si pentru intarirea unghiilor.Bafta!

| theodora_2847 a răspuns:

Il incalzesti ca sa fie mai vluid ca altfel e f vascos si nu prea poti sa ti-l aplici. e excelent pentru par, pentru gebe si sprancene (ce indeseste, le face mai lungi si mai stralucitoare... flunctioneaza la fel si pentru par), dar si pentru unghii, aplicat pe unghia curata, fara lac sau oja, cu o periuta curata.