| Juvetele07 a întrebat:

Cum se îndepărtează fardul fără demachiant?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fard la abieti...hmmm, cu o punga de gheata sub ochi, sau cu o bucata de carne cruda pusa direct pe vanataie.

| Sophieka a răspuns:

Eu ma demachez spaland cu apa mai intai ochii, masand ca sa iasa machiajul pe piele, apoi cu sapun spal bine ochii si zona din jurul ochilor si gata.

| andradaaa12 a răspuns:

Cu șervete umede care sunt special pentru demachiere, sau cu crema și o dischetă, eu asa fac și nu ma ustura ochi

| MachesAdi a răspuns:

Cu pasiune laughing si mult chef Sau ii bagi capu in fantana arteziana ( Desi fetelor le plac chestiile dure, nu trebuie niciodata pe uscat Nu esti barbar sa o dai in caramizi laughing O bagi in adancuri ca un submarin fericit Daca zice ca are teama de apa, vezi ca minte rolling on the floor)) )

| Brizbriz a răspuns:

Cu peria de sarma, iese sigurhee hee

nu inteleg, DELOC, de ce te mai machiezi daca nu vrei sa folosesti demachiant dupa aia
ala e prea scump, sau ce?!?

| Sophieka a răspuns (pentru Brizbriz):

Poate are sensibilitate la demachiant. Nici mie nu imi plac lotiunile demachiante si am sensibilitate la ele si la servetele umede.

| Brizbriz a răspuns (pentru Sophieka):

Hmm, deci, e posibil sa ai sensibilitate la demachiant, dar nu la machiaj, care sunt chimicale cat cuprinde

ciudat, dar... interesant

| avril00dumb a răspuns:

Ulei vegetal pe un servetel, apoi speli bine fața cu apa calduta. uleiul topeste pana si cel mai dur rimel
nu folosi sapun in zona ochilor doamne fereste! poti sa orbesti

| Yuoia a răspuns:

Sfanta apa si sapunul sunt bune. Neiritabile si ieftine.

| sabin89 a răspuns (pentru Yuoia):

Te referi la apă sfințită? happy

| Yuoia a răspuns (pentru sabin89):

Nu! Aia e alta mancare de peste.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Apă și săpun.

| Sophieka a răspuns (pentru Brizbriz):

Ca e ciudat sau interesant, e chiar adevarat. La fardul de pleoape am sensibilitate si nu il agreez, insa rimelul sau creionul de ochi sunt acceptate.