| alina5744 a întrebat:

Cum se numeste aceasta tunsoare? Ca a zis bunica ca ar vrea sa se tunda si ea asa, credeti ca prinde pe femeile de 65-75 de ani o astfel de tunsoare?

https://media.dcnews.ro/image/201903/w670/violeta-vijuli e_50608000.jpg

3 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Daca are cam aceeasi forma si contur al fetei i-ar sta mai bine are o tenta foarte tinereasca.D ecat cum au babele in ziua de azi pletele in vant ca Ileana Cosanzeana. Sunt absolut ridicole.

Bula
| Bula a răspuns:

Parul tuns scurt este la moda si la femei mai in varsta si este preferata fiindca nu face "probleme" de coafura. happy
Pe deasupra, este usor de intretinut (nu trebuie nici pieptanat) si este mai usor de purtat.
Femeile cu tunsoare scurta se simt si mai tinere cu asemenea tunsoare (si chiar par, cu 5-10- sau chiar mai multi ani mai tinere).

| Demidol a răspuns:

Da. La o femeie in varsta, e mai bine sa aiba un par scurt. Pletele in vant sunt pentru tinerele.