| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie sa te prezinti la un interviu de angajare?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Asa >
http://www.tpu.ro/......ajare.html

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Curat, fresh, cu un vocabular ales si decent.
Sa fii pregatit cu raspunsuri pentru eventuale intrebari ce se pot pune, in functie de angajator si profilul acestuia.

| ada a răspuns:

Prima impresie conteaza intoteauna, mai ales la un interviu de angajare.Pe langa faptul ca trebuie sa porti o tinuta decenta, curata, eventual una office, iar unghiile si parul sa iti fie aranjate, machiajul impecabil, dar natural totodata, trebuie sa ai o atitudine pozitiva, sa nu iti arati emotiile si temerile. Posteaza intr-o femeie hotarata si sigura pe situatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
La interviul de angajare, ținuta face prima impresie despre candidat.
Trebiu aleasă o ținută clasică cu o combinare de culori deschise (cele închise sunt sobre și nu își găsesc loc în situația dată), fără prea multe bijuterii, aplicarea unui machiaj ușor (în cazul femeilor), folosirea unui parfum care să se simtă ca o adiere de vânt (nu este recomandat un parfum tare), părul să fie aranjat fără prea mult tamtam (tapat, codițe multe, etc.), poziția pe scaun să fie una impunătoare cu spatele drept și în același timp să se evite așezarea picioarelor unul peste altul (se recomandă ținerea picioarelor apropiate), să se folosească un limbaj cât mai elocvent cu prezența la acel interviu, fraze scurte și clare, privirea să fie blândă și să schițeze când și când un mic zâmbet pentru a indica optimismul persoanei indiferent de situația impusă.
Emoțiile nu au ce să caute în astfel de momente, le trimiți puțin la plimbare.
Mult succes la angajare.
Pa, pa.