| AdrianaB1 a întrebat:

Cum vă îndreptati părul fără placă sau uscător?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pieptanat cand este inca umed si lasat sa se usuce la temperatura camerei.

| Bondarel99 a răspuns:

Cea mai buna soluție pentru mine e peria rotativă. Eu am parul vopsit și deja e subțiat, cu placa îl prăjeai la propriu și totuși l-am prăjit așa foarte mult timp.
Acum îl fac cu peria rotativă, nici nu emana aer fierbinte ca uscătorul, se zbârlește puțin parul de la ea dar după câteva ore nici nu se mai vede și îmi place ca îl îndreaptă suficient cât sa nu îl lipească de cap cum făcea placa ci sa fie natural și cu volum.

| MadRaven a răspuns:

Cât părul e încă ud în piepteni bine și apoi cu ajutorul unor agrafe de păr gen bobby pin îl prinzi lipit de cap.
Uite video ca să înțelegi la ce mă refer:
https://www.youtube.com/watch?v=m1RO-d1Z9Hs
Eu metoda asta o foloseam când aveam părul lung pentru că nu voiam să folosesc placa, uscătorul sau alte surse de căldură pentru că aveam oricum părul deteriorat