| zattech a întrebat:

Dacă aplic o masca cu scorțișoară pe par deși îl am blond natural, acesta se va deschide sau închide la culoare?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu faci experimentul tu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Metoda cu miere si scortisoara, ca masca pentru par, este o metoda de decolorare a parului.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu scortisoara decoloreaza parul ci reactia dintre scortisoara, miere, ulei de masline (optional) si apa, deci trebuie sa le amesteci si sa le aplici pe par. Se va decolora putin (adica se va deschide la culoare) dar dupa mult timp, gen trebuie sa aplici masca asta de vreo 10-15 ori ca sa vezi rezultate

| anonim_4396 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Pfff... pai daca e asa de ce nu ai merge la un salon si intr-o ora esti decolorata?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Masca asta decoloreaza parul cu maxim 2-3 tonuri si procesul e treptat, timp in care il ingrijeste cu masca hidratanta si balsam si o sa arate bine. Daca se duce la salon si se decoloreaza dintr-odata, parul va fi uscat, destul de ars (el oricum se arde indiferent de cat de bun e salonul)

| anam12 a răspuns:

Nu cred ca o simpla masca o sa schimbe cat de putin culoarea parului tau.