| BitziLOVE a întrebat:

Daca devii reprezentant oriflame sau avon, sa inteleg ca nu esti platit ci doar primesti reduceri la produse?happy

7 răspunsuri:
| Sev25 a răspuns:

La AVON, in functie de suma comenzii, discountul este intre 15-40%. Iti dau un exemplu... de la o comanda de 700 lei, tie-ti raman 280 lei ca discount, adica 40% din valoare.
Pentru mai multe informatii, poti vizualiza http://avon-s.blogspot.com/ sau da add la avon_cta_sev si vorbim :)

| JustDareToDream a răspuns:

Castigi bani. Discount-ul produselor ajunge la 40%! Si daca iti faci propria echipa, facand inscrieri la randul tau, poti sa castigi bani muuulti! Uite un exemplu: http://vimeo.com/11323161 Daca te intereseaza si vrei detalii: me_oriflame@yahoo.com. :)

| littlebluebutterfly a răspuns:

Nu primesti bani, primesti numai discounturi la produse. De exemplu in catalog un ruj este 13 lei iar tu, ca reprezentant il cumperi cu 10 lei. Tu arati catalogul prietenelor, ele cumpara si tu primesti reducerea, deci ai castigat 3 lei din exemplul de mai sus. Mai primesti si produse cadou daca ai comenzi mari. Salarii nu primesti big grin

| elenaaarion a răspuns:

Faptul ca primesti reducere la orice comanda pe care o ai, tot un fel de plata inseamna... Banii aia din discount ii iei. Dar faptul ca poate preferi sa iti cumperi de ei produse, asta e altceva.

| ciresik80 a răspuns:

Ti se ofera discount in functie de vanzari si produse la preturi mai mici dar sa nu inatzrii cu plataa facturii ca esti taxata cu 10 lei pe zi de intarziere.

| Aliison a răspuns:

Daca devii reprezentant oriflame/avon ai reduceri la produse si primesti si bani. Nu primesti in fiecare campanie aceeasi suma de bani, adica primesti o anumita suma de bani, in functie de cat de mare ai comanda.

| JK_4579 a răspuns:

Hello,

La Avon castigi si produse si discount intre 15-40%.
Eu sunt reprezentant de 5 ani tocmai pentru ca imi ies bani si produse.
Daca vrei sa te inscrii si tu ma poti contacta la adresa yonne.thebest@yahoo.com sau pe blog-ul meu http://afacereataavon.blogspot.com/