| ღϨpɘcίαɭḞɘɘɭίηḡsღ a întrebat:

Daca folosesc epilatorul. imi vor creste fire sub piele?

6 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Da. Epilatorul are cam aceleasi reactii ca la ceara, din punct de vedere al firelor de sub piele. Doar ca, inainte. exfoliaza`ti pielea. sau foloseste o pudra speciala... nu mai stiu cum se numeste. Cauta prin Carrefour, la creme, vei gasi, sau in farmacie.
Pe mine nu ma deranjau firele sub piele, adica nu imi venea sa ma scarpin deloc, nici nu le simteam. Deoarece se zice ca iti provoaca mancarime, dar mie nu. Depinde si de pielea ta.

| Adriannae a răspuns:

Da. Inainte sa te epilezi exfoliaza-ti pielea.

| SteauaNordului a răspuns:

Si eu am multe fire pe sub piele dar totul depinde de zona.
eu recomand folosirea epilatorului si exfolierea pielii frecvent la dusuri si bai pentru a preveni astfel de neplaceri
o crema care hidrateaza si inmoaie pielea e binevenita

| AnnaS98 a răspuns:

Pai... sa stii, cam o sa creasca daca nu te exfoliezi. incearca o crema sau ceva, daca nu ai incearca sare si ulei de masline, apoi clatestete si da-te cu o crema de corp

| ralukmik a răspuns:

Pai. indiferent ce folosesti. tot o sa-ti creasca si sub piele. nu e mare diferenta. dar e mult mai bine cu epilatorul. sau cel mai bine. epilare definitiva.

| alexkoopa a răspuns:

Iti va creste un serios strat de blana sub piele =D (gluma)