| intrebsauraspund a întrebat:

Daca folosesc mult ulei de ricin pe barbă, va creste mai repede? Se va vedea mai frumoasa? Mai deasa? Mai moale?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Răspunsul este nu la toate punctele.

| intrebsauraspund explică (pentru sadrian46):

Eu stiu ca uleiul de ricin grabeste cresterea si intareste radacina, facand parul mai tare, mai negru.

| sadrian46 a răspuns (pentru intrebsauraspund):

Creșterea părului este dictată de creșterea unor celule, iar viteza lor de creștere nu poate fi afectată din exterior.

| aditimus a răspuns:

Raspunsul este da la toate punctele.

| Devil21 a răspuns:

Nu trebuie sa folosești "mult" ci des, in fiecare seara ar fi de preferat sa aplici uleiul insa o cantitate care isi acoperă barba.Nu il folosi in exces.