| Xenowork a întrebat:

Daca imi cade oja pe piele din greseala se intampla ceva?(gen cu piela, se irita?)

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se înâmplă nimic. Oja nu irită, nu afectează în nici un fel pielea. Dacă ar cădea pe piele şi nu e eliminată în scurt timp, se usucă doar dar nu cauzează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In majoritatea cazurilor pielea nu prezinta iritatii dar depinde si de sensibilitatea ta. In urma expunerii repetate la oja sau acetona unele persoane dezvolta dermatita de contact chiar daca o buna perioada de timp au putut utiliza un anumit produs fara a exista repercusiuni.

| aneliram a răspuns:

Nu, dai cu acetona și se ia.