| XZX213 a întrebat:

Daca in loc de 2 plicuri de nuantator as folosi 4 oare as avea o culoare mai intensa pe par?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ar fi mare diferenta dar poti sa incerci. Factorul care influenteaza cel mai mult intensitatea nuantei este timpul. Eu cu nuantatorul de la loncolor stau si o ora.^^

| XZX213 explică (pentru anonim_4396):

Ok mulțumesc eu stăteam o jumătate de ora ca așa scria pe plic dar o sa incerc

| Jimtheghost a răspuns:

Probabil da, dar trebuie sa iei in considerare culoarea initiala a parului, daca ai parul inchis la culoare poti folosi si 15 plicuri de nuantator ca tot nu se vede mai nimic. Plus ca rezista doar 2-3 spalari pe par deci e cam fara sens.

| XZX213 explică (pentru Jimtheghost):

Am parul închis la culoare si totuși m-a ținut destul de mult. Chiar si după 2 luni se mai vedea

| Jimtheghost a răspuns (pentru XZX213):

Serios? Eu am facut la fel dar nu m-a tinut nici doua saptamani. Si de asta am apelat la vopseaua semi-permanenta. Dar daca stii ca se vede atunci incearca. Cred ca e posibil sa fie mai intensa daca folosesti mai mult dar mai e posibil sa iasa o culoare putin inchisa. Ce culoare ai de gand sa pui in par?

| XZX213 explică (pentru Jimtheghost):

Roșcat pe plic e roșcat intens dar având in vedere ca sunt bruneta se vede un fel de vișiniu dar chiar se vede bine nu doar la lumina puternica

| Jamy_Anca_1987 a răspuns:

Exista vopsea la cutie si e convenabila si ca pret.