| LawlietL886 a întrebat:

Dacă îți freci dinții galbeni cu coajă de banană ți se albesc?

11 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu iti va albii dintii coaja de banana.
Orice metoda de albire a dintilor ii va afecta.
Pastreaza-i curati, dar nu vinde sanatatea pe frumusete.

| Iunix a răspuns:

Zâmbetul strălucitor al vedetelor pe care cel mai probabil ți-l dorești nu e natural. Poartă niște fațete pe dinți.

Dinții albi... într-o mare măsură, calitatea și sănătatea dinților este datorată de genele pe care le-ai moștenit. Apoi, mai contează și ceea ce mănânci și cât de des și cum te speli pe dinți. Cum ar putea coaja de banană să-ți albească dinții? În general, ca ceva să-ți albească dinții ar trebui să „ sape " în ei, să deterioreze smalțul.

| KillaNoFilla a răspuns:

Sensodyne White a functionat pentru mine.

| Annamaria21 a răspuns:

Nu, dintii ti poți albi numai la stomatolog, tot ce încerci acasa "leacuri babesti" iti distruge smaltul dinților!

| LoredanaS19 a răspuns:

Nu, dar poti folosi bicarbonat de sodiu, e cel mai folositor produs natural de albire a dinţilorhappy

| Tiger7777 a răspuns:

Este doar un mit, coaja de banana iti ia smaltul jos, ceea ce te va durea foarte tare plus ca dintii vor deveni mai sensibili. Sper ca te-am ajutat. Funda? big grin

| Tiger7777 a răspuns:

Iti recomand pasta de dintii Lacalut White and Repair. O gasesti in farmacii, este undeva la 20 lei

| Adyy5 a răspuns (pentru Tiger7777):

Nu asta era intrebarea...stii,nu? laughing

| Nix15 a răspuns:

Daca incepi sa te speli pe dinti de 2 ori pe zi (si nu 10-20 de secunde), o sa se rezolve. Cauta pe net cum sa te speli corect pe dinti. Nu incerca zvonuri ca iti strici smaltul.

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| Audrey1912 a răspuns:

Listerine Advanced White e o apa de gura si merge excelent, eu o folosesc impreuna cu Collgate Max White One Luminous.