| Andreeaioan115 a întrebat:

Daca iti pui acid hialuronic in buze el se descompune cu timpul sau nu?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se descompun atata timp cat esti vie, corpul incepe sa se descompuna doar dupa ce inima nu mai pompeaza sange prin vene, daca ai acid, se pompeaza sange prin buze, deci nu se descompune nimic, daca s-ar descompune, toate siliconatele ar avea probleme de genu, nu e asa, nu se descopune nimic si nimeni de la operatii estetice

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

Nu revin buzele cum erau?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se descompune, întreabă un medic specialist în asta.

| slayer09 a răspuns:

Indiferent deca se descopune sau nu, de ce ai vrea sa iti pui "plastic" in buze? sa fii mai atragatoare? sa fii mai senzuala? nu oare senzualiatea atrag baietii focosi care vor doar fantezii? crezi ca asta iti va aduce fericirea? crezi ca placerea buzelor senzuale iti va aduce fericirea? Eu zic ca nu, poate pe moment, dar pe termen lung va fi o povara de indurat. Te vei trezi la un moment dat ca ce ai facut cu viata ta, si cum de ai ajuns in stadiul asta. Sa stii ca micile decizii, care acum nu par importante, mai tarziu vor avea efect. Asa ca eu te sfatuiesc sa iti canalizezi energiile mai mult pe fericirea sufletului, decat pe iubirea de sine si placerea de stima. Joaca un joc, citeste o carte, plimba-te prin parcuri cu rolele, bicicleta, iesi in natura, si lasa buzele si schimbarile in fizicul tau, ca nu e vremea. Bine asta daca tu vrei sa iti umflii buzele, daca nu, am vorbit la modul general. Iar daca tu vrei sa iti umflii buzele si tu esti in poza de profil, iti zic de pe acum ca arati mult mai frumoasa asa decat cu buze umflate. Iar tu fiind mica, sa stii ca fizicul este intr-o continua schimbare, si nu are rost sa te gandesti acum la asta.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Dap ai grije

| Alinaa901234 a răspuns:

In primul rând nu se descompune, se absoarbe.
Dacă tu îți pui acid hialuronic în buze, peste ceva timp el se absoarbe și buzele îți revin la normal ..asta înseamnă că va trebui să îți pui din nou dacă vrei bot de rățușcă.