| Cookie_2399 a întrebat:

Daca ma dau cu autobronzant si dupa ma expun la soare, bronzul va prinde?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stiu cat te va ajuta o vopsire "autobronzanta", dar daca faci plaja bine planificata atunci te vei putea bronza frumos, chiar daca ai tenul alb!
PLaja trebuie facuta intre orele 8 si 10, treptat. Incepi prima zi cu 5 minute expunere pe fata + 5 minute pe spate. De la a doua zi, fiecare zi adaugi inca cate 5 minute. Cand ajungi la 15 minute, te intorci si te dai cu apa pe piele, pentru racire.
Seria de sedinte de plaja va dura 12-14 zile, dar nu depasi 1 ora pe o parte!

Garantat, dupa aceasta serie vei fi frumos bronzata, iar bronzul se va vedea luni de zile.