| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma vopsesc blond peste saten va iesi ceva? Parul e nevopsit. Sau dupa decolorare as putea folosi nuantator blond?

Răspuns Apreciat de Editori
| OchisorVisator a răspuns:

Decolorarea ar fi mai eficienta din punct de vedere estetic, dar iti va si strica parul. Vopseaua pusa direct pe saten nu va iesi asa deschisa (posibil sa se vada foarte putin sau deloc), dar parerea mea e ca merita sa incerci. Oricum, evopsirea la interval de cateva saptamani-o luna va intensifica blondul

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca nu ai mai fost vopsita niciodată, îți va ieși un blond mai deschis doar daca vei lua cel mai deschis blond. Daca vrei sa fie un blond cu 3-4 trepte mai deschis îți recomand să mergi la un salon pentru a te face, decât să ai un eșec de a te face singură acasă.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa ai culoarea blonda mai deschisa, este suficient sa te speli pe cap cu ceai de musetel.
In functie de concentratie, decolorarea poate fi mai rapida sau trebuie repetata (versiune mai indicata).

| sierra1 a răspuns:

Blond peste saten va iesi o nuanță de blond mai închis. Încearcă!

| alina2k18 a răspuns:

Da, iese o culoare draguta de blond inchis plus vei capata si suvite daca te duci la mare ca parul se mai decoloreaza de la soare.
Incearca un blond cat mai deschis pentru a te vopsi.

| Anon31241212 a răspuns:

E mai indicat mai intai sa te decolorezi. Nu arata prea estetic daca te vopsesti peste.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Dacă parul tău este natural încearcă te rog sa folosești nuanța nr 9 blond. Vei fi puțin mai deschis. Apoi după asta vei folosi din ce in ce mai deschis și va ieși un blond frumos. Încearcă și nu vei regreta.

| asdfq a răspuns:

1. nu exista nuantator blond
2. depinde de cat de deschisa e vopseaua
3. vei optine o culoare cu un ton sau doua mai deschisa
4. daca vrei sa te decolorezi ascasa si nu ai mai facut niciodata asta e bine sa iti iei salonplex si o masca reparatoare pentru ca decolorarea dezhidrateaa parul