| Pricope_Razvan_Ioan_1990 a întrebat:

Daca ma vopsesc cu violet de gentiana pe par inchis o sa se vada?

2 răspunsuri:
| LoryC a răspuns:

Dacă ai părul închis la culoare nu va fi atât de vizibilă culoare ca la un păr de culoare mai deschisă. El se observă mai bine la soare, dar dacă nu e atât de închis (spre brunet) va arăta bine.

| Lusiana_Rusu_1999 a răspuns:

Nu.
Şi eu am încercat, am părul chiar brunet şi am incercat această culoare şi sincer la soare se observau doar câteva şuvițe, dar restul părului părea a fi la fel... daca ai fi avut părul şaten sau blond s ar fi văzut frumos şi ar fi ieşit dar aşa nu recomand, o să fii dezamăgită de rezultat