| sopranaCadaverica a întrebat:

Daca merg la un coafor si rog femeia sa-mi vopseasca parul cu nuantator cumaparat de mine din comert, va accepta? Sau e inclus in pret nuantatorul de la salon? Pretul va fi mai scazut daca vin cu nuantatorul deja achizitionat? Sau cum sta treaba?

3 răspunsuri:
| ibaal a răspuns:

Depinde de salon. Suna si tu si intreaba care este politica salonului. Astea de cartier mai accepta si vopseaua ta si evident, platesti mai putin.

| Ezic a răspuns:

Pai depinde de regulile salonului cel mai probabil nu vor accepta deoarece asta inseamna un minus pentru ei. O sa bage vrajeli ca al lor e mai bun si chestin din astea. Stiu din propria experienta

| Makeithappen a răspuns:

Sincer, nu cred. De obicei, salonul utilizează produsele proprii, nu își asumă alte obligații. Doar în cazul în care cunoști persoana care te va coafa, atunci da. Fiind vorba de nuantator ai putea încerca acasă să te vopsești.