| Plushul a întrebat:

Daca port un inel de aur si unul de argint la aceeasi mana se poate,, deteriora,, cel de aur?

Răspuns Câştigător
| Alleeeeeeee a răspuns:

Nu. E doar un mit ca argintul fura din gramajul aurului sau ca il poate deteriora, deoarece exista bijuterii din aur combinate cu argint sau chiar din argint placate cu aur alb.
Deci, poarta-le.Bafta :*

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Lola05 a răspuns:

Prostii!
Eu port asa de ani de zile si nu s-a deteriorat nimic laughing Iar eu sunt bine-mersi! Nu mi-a aparut nicio buba sau iritatie (cum mai sustineau unele babe nebune) si nici inelele nu s-au subtiat.
Cat despre "vai cat e de nasol de purtat aur cu argint", aici ma doare in 14 de parerea altora. Nu sunt iubitoare de bijuterii, am doar 2 inele cu valoare sentimentala mare pe care le port mereu: 1 de la mama mea si unul e inelul de logodna. Le port mereu impreuna si pe aceeasi mana si nu mi se pare ca s-ar vedea urat sau ar fi de prost gust, mai ales ca inelele sunt subtirele si micute.
Asadar, poarta-le cum iti place tie si nu tine cont de gura lumii happy

| Daniela_Georgiana_1989 a răspuns:

Sunt sigura ca nu