| Goddessss a întrebat:

Daca produsele Sephora si Douglas (de ex) sunt mai scumpe, înseamnă ca au o calitate superioara a igredientelor sau nu neapărat?
De ce au preturile mai ridicate? Strategie de marketing?

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Evident.

| Celcestietot a răspuns:

Nu neaparat. Multe pot spune ca sunt scumpe din cauza brandului.

| zurick a răspuns:

Cumperi brand ul, nu produsul.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai Sephora si Douglas (ma refer la brand-urile propriu-zise) au produse mai ieftine decat cele pe care le vand, sunt chiar preturi accesibile. De ex eu am luat recent un fond de ten marca Sephora si era cred ca cel mai ieftin fond de ten din magazin.
Dar la produsele pe care le vand si sunt de la alte firme e posibil sa bage adaos comercial mare. Poti sa le cauti si in alta parte, sa le iei de pe alte site-uri dar macar stii ca la Sephora si Douglas sunt originale

| svenhassel13 a răspuns:

Sunt mai slabe ca sh din Germania

| Hahahaihui a răspuns:

Respectiva, dorește a fii mai cu moț.