| MariaMary129 a întrebat:

Dacă te speli cu șampon pentru păr colorat și nu ai părul vopsit, afectează? Schimbă nuanța? Cade părul?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MadRaven a răspuns:

Nu se întâmplă nimic. Scopul șamponului e să spele părul fără să spele vopseaua, adică să nu degradeze nuanța părului. Dacă nu ai vopsea în păr nu se întâmplă nimic.
Și eu m-am spălat cu șampon pentru păr gri deși aveam păr natural, șaten, și nu s-a întâmplat nimic.

3 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Nimic. Acel sampon doar protejeaza vopseaua. Mai corect, nu o spala.

| christine99 a răspuns:

Nu

| CotutiuMartian a răspuns:

Nu ar trebui