| larissaaaa5 a întrebat:

Dacă te speli pe par cu apa rece, sunt șanse sa răcești sau sa te doara capul? Am tot auzit ca, ca sa nu ți se mai îngrașe atât de repede parul sa nu fie masat tare scalpul și spalat cu apa rece spre călduță și pus in șampon zeama de lămâie.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te speli cu apa rece nu ai probleme.
Dar să stai la caldura dupa.
Adica pana se usuca parul si se inchid porii.
Daca iesi afara cu capul ud si mai bate si vantul poti face meningita si o mierlești.

| Zuzu1991 a răspuns:

"te speli pe par cu apa rece"
esti masochista?
DE CE te-ai spala cu apa rece?!? (in afara de masochism)

| Vântulalb a răspuns:

Nu e adevarat ca nu se ingrasa. Poti sa verifici. Dar ai grija cu apa rece. Cum spune mai sus, poti sa faci meningita. Si asta e foarte grav. Aproape fara remediu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Se zice că ultima clătire a părului trebuie făcută cu apă rece, de oarece ajută la întreținerea lui.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se zica ca daca cineva iti zice sa te arunci intr-un put, te arunci?
poti sa ai multe probleme medicale de la parul ud cu apa rece, inclusiv meningita