| Gabitaancutaelena a întrebat:

Dacă te speli pe par o zi da o zi nu, îți cade parul în timp?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul cade si creste numai hormonal, nu din cauza spalarii pe par.
Un par sanatos poate fii spalat fara probleme si zilnic, ca tot nu cade.

| gabicoo a răspuns:

Depinde cu ce te speli!

| Invictusman a răspuns:

Nu, important e sa folosești același șampon potrivit părului tău. E ok sa te speli si odată la 2-3 zile pe cap ca nu îți ba cădea parul.
Parul cade din alte motive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Acum depinde de păr. Îți cade dacă nu te speli mai mult timp pe cap, cum ar fi două săptămâni sau o lună.

| stefiiii3 a răspuns:

Nu, dar este indicat sa te speli odata la 4-5 zile sau chiar o saptamana.