| Mayy a întrebat:

Daca trebuie sa purtam protectie solara pentru a ne proteja ochii gen :palarie,ochelari, Cum te bronzezi atunci pe faţă?

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Stai cu ochii inchisi...

| CPR a răspuns:

Razele UV patrund prin anumite materiale

| xAndraa23 a răspuns:

Pe fata te bronzezi cel mai repede chiar daca ai ochelari si palarie o sa ti le dai jos la un moment dat si atunci o sa te bronzezi. Asa mi se intampla si mie am stat cu sapca pe cap sa nu ma bronzez pe fata m-am dar cu multa crema si tot m-am bronzat. Da-te cu crema si poarta sapca si ochelari cu toata increderea, trebuie sa previi insolatiile si durerile mari de cap.

| MentaI a răspuns:

Pune-ti o masca pe fata si nu o sa te mai bronzezi.